قبل از سفر به استانبول

قبل از سفر به استانبول

قبل از سفر به استانبول حتما بخوانید

مطالبی که قبل از سفر به استانبول باید بدانید!

استانبول مقصد اول بسیاری از گردشگران ایرانی است که قصد سفر به خارج از کشور را دارند. سفر به استانبول یکی از رایج ترین سفرهایی است که هزینه چندان زیادی را در بر ندارد. یکی از پرطرفدارترین تورها نیز تور استانبول است که تقریبا زودتر از سایر تورها در آژانس های گردشگری پر می شوند.

اگر اولین بار است که به استانبول سفر می کنید، با هستی گشت همراه باشید تا با دانستنی های قبل از سفر به استانبول، آشنا شوید.

 

شهر استانبول

شهر استانبول

هدف از سفر به استانبول

اغلب کسانی که به استانبول سفر می کنند، درباره این شهر چیزی نمی دانند. پیش از سفر به استانبول هدف خود را از سفر مشخص کنید. آیا در این سفر به دنبال کسب آرامش هستید یا می خواهید هیجان را تجربه کنید؟ معمولا در استانبول چیزی به نام آرامش وجود ندارد و سراسر هیجان است که در این شهر وجود شما را در بر می گیرد.

استانبول تلفیقی از آثار تاریخی و مدرنیته است و اغلب کسانی که علاقه زیادی به آثار تاریخی شگفت انگیز دارند و همزمان عاشق خرید و خوشگذرانی هستند، این شهر را انتخاب می کنند. قدم زدن در خیابان استقلال استانبول، خوردن غذاهای ترکی و قایق سواری در تنگه بسفر، از شیرینی های سفر به استانبول است. اگر به دنبال آرامش هستید بهتر است به شهر دیگر ترکیه یعنی آنتالیا یا آنکارا سفر کنید.

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول، اوایل پاییز و اواخر بهار است. در این زمان هم می توانید از هوای عالی استانبول لذت ببرید و هم از تخفیفات خرید پوشاک فصل گذشته بهره ببرید. البته در تابستان هم به دلیل جشنواره های هنری و کنسرت های بزرگی که در این شهر برگزار می شود، استانبول شلوغ تر از همیشه می شود.

رزرو هتل در استانبول

پیش از سفر حتما هتل مورد نظر را پیدا کنید تا پس از رسیدن به استانبول، فرصت را از دست ندهید. قیمت هتل های استانبول متفاوت است و شما می توانید حتی هتل هایی ارزان تر از هتل های ایرانی با کیفیت بالاتری را پیدا کنید. قیمت هتل های استانبول به ازای هر شب از ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود و تا قیمت های نجومی دیگر ادامه دارد.

 

هتل مرکور استانبول

هتل مرکور استانبول

 

مشاهده رزرو تورهای ارزان استانبول 

فرودگاه استانبول

پس از رزرو هتل مناسب با بودجه تان، بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید. حواستان باشد که استانبول دو فرودگاه دارد که یکی از فرودگاه ها در بخش آسیایی استانبول و فرودگاه دیگر در بخش اروپایی آن قرار دارد. فرودگاهی را انتخاب کنید که در نزدیکی هتل تان باشد.

 

فرودگاه اتاتورک استانبول

فرودگاه اتاتورک استانبول

فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول

جابجایی در شهر استانبول

برای جابجایی راحت تر، از دستگاه های خودپرداز استانبول، کارت استانبول را دریافت کنید تا به راحتی با وسایل نقلیه عمومی جابجا شوید. با این کارت، علاوه بر این که دسترسی به تمامی نقاط شهر برای شما آسان می شود، صرفه جویی در هزینه های سفر را شامل می شود.

 

کارت اعتباری استانبول

کارت اعتباری استانبول

کارت اعتباری استانبول

کارت اعتباری استانبول

 

رفت و آمد با تاکسی نیز در صورتی که آگاه نباشید ممکن است برای شما گران تمام شود. اگر سوار تاکسی شدید از راننده بخواهید تا کیلومتر شمار را روشن کند تا از شما هزینه ای بیشتر نگیرد.

غذاهای معروف استانبول

غذاهای استانبول که در تمام شهر تقریبا دیده می شوند و برای گردشگران هزینه چندانی را ندارند انگشت شمار است. البته خارج از هزینه کم آن ها، طعم بی نظیر آن است که فقط در ترکیه می توان عطر آن ها را استشمام کرد. اگر در خیابان های استانبول قدم می زدید و در نزدیکی تنگه بسفر بودید، بالیک اکمک سفارش دهید.

بی شک عطر نان برشته سیمیک نیز شما را مست خواهد کرد. غذاهای پر طرفدار دیگر استانبول را می توان لهمجون یا پیتزای ترک، دوروم، تانتونی، میدیه دولما، کوکورچ، کومپیر، تاووک پیلاو و بورک معروف ترکیه ای ها دانست.

غذای ترکیه

غذای ترکیه

غذای ترکیه

غذای ترکیه

توصیه های سفر به استانبول

  1. استانبول شهری است که بی شک قیمت پوشاک و لوازم دیگر آن، همه را وسوسه می کند تا دست پر به ایران بازگردند.
  2. حتما ساک سبکی برای وسایل خریداری شده با خود به استانبول ببرید تا در صورت بازگشت، مشکل جابجا کردن وسایل و چپاندن آن ها را در چمدان نداشته باشید.
  3. قبل از سفر به استانبول نقشه ای از شهر استانبول تهیه کنید و یا از طریق جی پی اس، مکان مورد نظرتان را روی نقشه مشخص کنید.
  4. متاسفانه اکثر مردم استانبول نمی توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند و یافتن ادرس و پرسش از آن ها کاری را از پیش نمی برد. پس بهتر است سوالات متداول را به زبان ترکی بیاموزید.
  5. خرید را در مناطق توریستی انجام ندهید. بازارهای اطراف مناطق توریستی قیمت های گران تری نسبت به بازارهای عادی استانبول دارند.
  6. برای خرید به بازارهای اصلی شهر بروید. فکر نکنید که چون به استانبول رفته اید نمی توانید در هر خریدی تخفیف بگیرید.
  7. کشور همسایه بسیار مشابه ایران است و به راحتی می توانید در هر خرید چانه بزنید. عبارت “ایندیریم” را از یاد نبرید. ایندیریم به معنای تخفیف است و معمولا با گفتن آن، تخفیف خوبی خواهید گرفت.
  8. رستوران های مناطق توریستی همانند بازارهایشان گران تر از جاهای دیگر هستند. از این رو می توانید برای صرف یک ناهار ارزان، از ایران چند کنسرو به همراه خود ببرید تا به خاطر خوردن یک وعده غذایی هنگام بازدید از مناطق تاریخی، پول هنگفتی بابت غذاها پرداخت نکنید.
  9. پیش از سفر به استانبول با برنامه ریزی سفر کنید. مثلا مناطق توریستی استانبول را به ترتیب لیست کنید و زمان بندی داشته باشید که هر کدام را چه زمانی با چه وسیله ای بازدید کنید.
  10. در استانبول ایرانی های زیادی را خواهید دید. در صورت ایجاد سوال و مشکل، سوالات خود را از هم وطنانتان بپرسید.

مشاهده رزرو تورهای ارزان استانبول 

 

1
جابجایی مسافرین
1
تورهای برگزار شده به استانبول
موج سفر شاهین

با 20 سال تجربه موفق در امر گردشگری

فهرست