ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

اگر تا به حال به دنبال اخذ ویزای کانادا بوده باشید حتما با اصطلاح ویزای مولتی کانادا (ویزای مولتیپل کانادا) یا ویزای ۵ ساله کانادا برخورد داشته‌اید. اما اینکه این نوع ویزا دقیقا چیست و هزینه‌های آن چقدر است موضوعی است که در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.

ویزای مولتی 5 ساله کانادا

برای ورود به کشور کانادا، نخستین گام عملی اقدام برای اخذ ویزا است. خواه انگیزه از سفر صرفا توریستی و همراهی با یک تور گردشگری باشد، خواه دیدار اقوام و آشنایان، خواه ادامه تحصیل و خواه اهداف کاری و سرمایه گذاری، آنچه ورود شما به این کشور را جواز می دهد، ویزای کانادا است.

 

پاسپورت کانادا

در حال حاضر و بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، تمامی ویزاهای توریستی این کشور برای اتباع ایرانی به شکل ویزای مولتیپل (Multiple-entry) است. ویزایی که با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا و یا ویزای چند بار ورود نیز شناخته‌ می‌شود.

ویزای مولتی کانادا چیست و چه تفاوتی با ویزای توریستی عادی دارد؟

از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌است. در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی‌ها و کارکردها، اما با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می‌دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌باشد.

خدمات مهاجرتی به کانادا

 

دو طیف عمده‌ای که اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج آنها ارائه می‌شود عبارتند از:

 • افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند
 • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند

اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو تقسیم‌بندی این امکان وجود دارد تا برای دریافت ویزای مولتپل کانادا اقدام نمایند.

اگرچه ویزای مولتی کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود واقعیت اما این است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است! و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ ساله است، این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند. حال آنکه اگر فردی برای مثال پاسپورت دومینیکا را در اختیار داشته‌باشد، بدلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود.

ویزای کانادا

مزایای ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا چیست ؟

مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا، رفت و آمد بدون محدودیت به این کشور و عدم نیاز به تمدید هر ساله این ویزا است. اما می‌توان موارد دیگری را نیز به مزایای این نوع ویزا افزود:

 • دفعات متعدد ورود به کانادا بدون محدودیت
 • ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف
 • امکان اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به خاک کانادا
 • پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد و در بازگشت مجدد به این کشور، اقامت وی به مدت ۶ ماه دیگر را بلامانع خواهد بود

 

ویزای مولتی 5 ساله کانادا


 

ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا تضمینی

اگرچه برخی موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف کشاندن مشتری و درآمد‌زایی از خدمات ویزای مولتی کانادا به عنوان خدماتی تضمینی یاد می‌کنند، اما واقعیت اساسی این است که هیچ تضمینی در روند اخذ هیچ نوع ویزایی وجود ندارد، آن هم برای کشوری همچون کانادا. نکته اینجاست که فرد متقاضی با انتخاب موسسه‌ای معتبر با کارنامه و رزومه‌ای مشخص در امور گردشگری و مهاجرتی، می‌تواند شانس خود را برای موفقیت در دریافت ویزای مولتی کانادا تضمینی به حداکثر برساند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات کاملتر به خدمات ویزای تضمینی کانادا مراجعه کنید و فرم مربوطه را جهت بررسی‌های بیشتر توسط کارشناسان موج سفر شاهین تکمیل نمایید.

سفارتخانه کانادا در استانبول

سفارتخانه کانادا در استانبول

 

به بیان دیگر ۲ عامل بسیار مهم و حیاتی در موفقیت درخواست ویزای مولتی کانادا تضمینی ایفای نقش می‌کنند:

 • تکمیل درست، دقیق و شفاف فرم درخواست ویزا
 • افسر مهاجرت

 

بنابراین با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و همچنین امکان تعیین وقت سفارت آنلاین از یک سو و حیاتی بودن لزوم تکمیل دقیق فرم ویزای کانادا از سوی دیگر، توصیه کلی به متقاضیان ویزای مولتی کانادا این است که حتما از طریق موسسه‌ای معتبر و شناخته شده برای این مهم اقدام نمایند تا هم ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، شانس خود برای موفقیت را به حداکثر برسانند.

سفارتخانه کانادا در ایران

سفارتخانه کانادا در ایران

 

آژانس مسافرتی موج سفر شاهین در راستای اخذ وقت سفارت های کانادا و آمریکا برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله در کشور ترکیه ، همراه با برپایی تورهای مسافرتی در کشور ترکیه ، این خدمت را به مسافرین محترم ارائه میکند.

آژانس مسافرتی موج سفر شاهین با سابقه 20 ساله در امر برگزاری تورها ، مهاجرت و اقامت، اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت، پیکاپ ویزایکی از معدود موسساتی است که با فراهم آوردن سازوکاری اجرایی و امتحان شده و همچنین اشراف کامل بر جدیدترین قوانین و نیازهای هر پرونده گردشگری و یا مهاجرتی، آماده ارائه خدمات به متقاضیان انواع ویزای کانادا و همچنین ویزای مولتیپل کانادا می باشد.

شما میتوانید با یک مسافرت تفریحی یا کاری به استانبول میتوانید همزمان برای اخذ وقت سفارت های کانادا و آمریکا اقدام نمایید و سفر خود را با آینده ای بهتر شروع نمایید.

هزینه ویزای ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا چقدر است؟

از آنجایی که طی چند سال گذشته و بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا به اتباع ایرانی متقاضی ویزای کانادا، تنها ویزای مولتی یا ۵ ساله تعلق می‌گیرد، تخمین هزینه های این روند به ۲ مسیر اصلی تقسیم می‌شود:

تفاوت ویزای معمولی با ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

ویزای معمولی مسیری برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا محسوب می‌شود که فرد متقاضی دارای دعوتنامه است اما در ویزای تضمینی کانادا، آژانس مسافرتی موج سفر شاهین تامین‌کننده دعوتنامه خواهد ‌بود. توضیح این مهم نیز ضروری است که لفظ تضمینی به معنی تضمین ویزا شدن درخواست متقاضی نیست بلکه صرفا به معنی استرداد تمامی هزینه‌ها درصورت مخالفت سفارت کانادا با درخواست ویزا خواهد بود. زیرا هماهنگونه که پیشتر تاکید کردیم، در نهایت این افسر مهاجرت خواهد ‌بود که با بررسی فرم درخواست، تصمیم نهایی را خواهد‌گرفت. درست در همین جا است که ارزش و اهمیت موسسه معتبر و باسابقه در فراهم آوردن تمامی الزامات و در نهایت قانع کننده برای افسر مهاجرت، بیش از پیش نمایان می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

از آنجایی که مراحل تکمیل پرونده، پیکاپ مدارک و صدور ویزا توسط سفارت کانادا بازه‌ای بین ۲ هفته تا ۳ ماه را دربر می‌گیرد، ارائه پاسپورتی که دست کم ۱ سال از اعتبار آن باقی‌مانده باشد، ضروری است. مدارک مورد نیاز برای ویزای مولتی‌کانادا موارد زیر را شامل می‌شوند:

 

فرم ویزای کانادا

 

 

 • اصل گذرنامه فعلی و اصل کلیه گذرنامه های قبلی (اسکن تمامی ویزاهای دریافتی طی ۱۰سال گذشته) در صورت وجود
 • یک قطعه عکس ۵/۳ در ۵/۴ رنگی جدید با زمینه سفید به همراه فایل عکس
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه اسناد ملکی همچون خانه، مغازه و زمین
 • گواهی تمکن مالی ترجمه شده از بانک به همراه پرینت گردش حساب در۴ ماه گذشته مهمور به مهر بانک به نام متقاضی ( حداقل ۱۰۰میلیون تومان)
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار برای متقاضی به همراه ترجمه روزنامه رسمی شرکت ویا پروانه کسب
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار همسر
 • ترجمه بیمه متقاضی و همسر در صورت وجود
 • دعوت نامه رسمی و معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا

 

در پایان و در جمع‌بندی این نوشتار جا دارد به چند نکته اساسی در مسیر اخذ ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا و خدماتی که آژانس مسافرتی موج سفر شاهین در این راستا ارائه می دهد، تاکید شود:

 • نقص در تکمیل دقیق و شفاف فرم درخواست یکی از مهمترین عواملی است که به رد یا اصطلاحا ریجکت REJECT درخواست ویزا می‌گردد، بنابراین مشاوره و بهره‌مندی از خدمات حقوقی موسسه‌ای معتبر بسیار ارزشمند خواهد‌بود.
 • برای ثبت درخواست ویزای ۵ ساله کانادا نیاز به ۲ بار سفر به کشور ثالث و حضور در سفارت کانادا نیست و موسسه‌ای که بتواند با در اختیار داشتن مجوزهای انتظامی و قانونی، خدمات پیکاپ مدارک ارائه دهد، روند را بسیار ساده‌تر و سریع‌تر خواهد‌کرد.
 • تاریخ اعتبار ویزای مولتیپل کانادا با اعتبار پاسپورت هر فرد رابطه مستقیم دارد.
 • بدلیل محدودیت های اعمال شده بر مبادلات مالی و بانکی برای ایرانیان، امکان پرداخت کلیه هزیه‌ها توسط حساب‌های خارجی و قابل پیگیری با آژانس مسافرتی موج سفر شاهین
  وجود دارد.

 

در نظر داشته باشید که در سالهای اخیر اشتباهات کوچک در تنظیم و ارائه مدارک مورد نیاز، کلیه روند اخذ ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا را برای بسیاری از متقاضیان دچار مشکل کرده است. به همین منظور بهتر است متقاضیان برای جلوگیری از هر گونه اشتباه ناخواسته، از مشاوره متخصصان آژانس مسافرتی موج سفر شاهین در این زمینه کمک بگیرند.

ایران و کانادا

1
جابجایی مسافرین
1
تورهای برگزار شده به استانبول
موج سفر شاهین

با 20 سال تجربه موفق در امر گردشگری

فهرست